Żegnamy Przemka Kanię, przyjaciela i kolegę

bf2e95ca05df7a21b60981cf0011ae7e XL

Nie ma słów, które są na miejscu, gdy na zawsze opuszcza nas jeden z naszych dobrych kolegów. W obliczu tragedii każde zapisane zdanie wydaje się być pustym frazesem. Przemka Kanię, przyjaciela portalu Terenowo.pl, a przez kilka lat również mojego sąsiada z klatki (dlatego zawsze, nawet gdy już zmienił miejsce zamieszkania, zwaliśmy się wzajemnie „Sąsiadami"), którego wielu z Was na pewno znało jako szefa Bushtaxi.pl, a zarazem jedną z najbardziej pozytywnych i wyluzowanych postaci w środowisku off-roadowym, nie chciałbym żegnać oficjalnymi frazami ani poetyckimi trenami.

W zamian wolę odświeżyć (poniżej) wspomnienie naszej wyprawy na Ukrainę w 2011 roku, jednego z wielu wspólnych wypadów w teren, która utrwala Przemka w mojej pamięci jako człowieka niestandardowego, żyjącego na 200 a może 300 procent, potrafiącego w swym krótkim, zaledwie 33-letnim życiu zaliczyć więcej przygód i „awantur" niż wielu z nas razem wziętych.

Wspólnie włóczyliśmy się po Ukrainie, topiliśmy się w bagnach poligonu drawskiego podczas Breslau Poland i MT Rally, zarywaliśmy bezsenne noce na Motomaratonie, pobieraliśmy lekcje jazdy u Oleszczaka, wojażowaliśmy po Europie (od startu Zmoty Trophy po metę Hungarian Baja), wystawialiśmy się w garniturach na Off-road Show Poland, nocując w śpiworach przy minus 20 stopniach, świętowaliśmy otwarcie Extrem4x4, a od czasu do czasu w piwnicy po północy skręcaliśmy przy piwie śrubki w moim rowerze.

Dziękuję Ci za tych kilka nieźle zakręconych lat i wspomnienia, które zostaną mi na całe życie. Żegnaj Sąsiedzie, będzie nam Cię bardzo brakowało.

Arek Kwiecień & redakcja TERENOWO.PL

Pogrzeb Przemka odbędzie się 12 maja w podkrakowskim Radziszowie o godzinie 12.

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates free.