Rajd charytatywny Operacja Solny Gród 20-21.09.2013

Organizatorzy odwołali rajd „Operacja Solny Gród", który miał się odbyć w dniach 20-21. 09. 2013. Z uwagi na niedostateczną liczbę zgłoszonych załóg na pierwszą edycję „ Operacji Solny Gród", postanowiliśmy zmienić termin imprezy na wiosnę przyszłego roku. Mamy nadzieję, że będzie to dogodniejszy termin na pojawienie się załóg w większej liczbie na bezdrożach Ziemi Bocheńskiej.
Dokładny termin rajdu podamy na naszej stronie w niedalekiej przyszłości.

Operacja Solny Gród to całkowicie nowa impreza terenowa skierowana do wszystkich szczęśliwych posiadaczy samochodów terenowych. Zmagania odbywać się będą na dzikich i malowniczych terenach Ziemi Bocheńskiej. Organizatorzy przewidują liczne odcinki specjalne dzięki wsparciu mieszkańców tego terenu. A wszystko w naprawdę szczytnym celu! Każdy z Uczestników Operacji Solny Gród wesprze Fundację Auxilim z Bochni, która opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi (strona Fundacji: http://auxilium-fundacja.pl/). Dzięki Waszej obecności pomoc otrzymają między innymi 11-letnia Asia Bobek, 2-letnia Justynka Dobranowska oraz 11-letni Krystianek Berner. Strona organizatorów rajdu http://operacjasolnygrod.pl

Pierwsza edycja rajdu przewiduje dwie klasy samochodów: WYCZYN oraz EXTREME. Poziom trudności zmagań dostosowany jest do każdej z grup.

Klasa WYCZYN:

Pojazd: nieznacznie zmodyfikowany z fabrycznym napędem 4×4 , koła 33 cale, rodzaj bieżnika bez ograniczeń, zaczepy do holowania, mile widziana klatka lub pałąk bezpieczeństwa , metromierz lub GPS. Elektryczna wyciągarka z przodu auta, natomiast tylne wyciągarki zostaną zaplombowane.

Załoga: Kierowca oraz Pilot.

Klasa EXTREME:

Pojazd: znacznie zmodyfikowany, obowiązkowo klatka i wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, haki do holowania przód tył, rodzaj bieżnika bez ograniczeń , wyciągarki mechaniczne lub elektryczne przód oraz tył.

Załoga: Kierowca oraz Pilot

Po zakończonych zmaganiach wszyscy zawodnicy będą mieli okazję wziąć udział w Wieczorku Terenowca. I tam też odbędzie się wręczenie nagród oraz zakończenie oficjalnej części rajdu, a rozpoczęcie części mniej oficjalnej, która trwać ma do białego rana!

Dzięki przychylności i pomocy mieszkańców rajd przewiduje trasy leśne, dorzecze Raby, żwirowe odcinki specjalne, czyli to co może każdego miłośnika jazdy w terenie przyprawić o mały zawrót głowy. A wszystko to w prawdziwie szlachetnym celu.

Oficjalna strona rajdu: http://operacjasolnygrod.pl/

Baza rajdu:

Stacja kontroli pojazdów Texon

ul. Partyzantów 49, Bochnia

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie rajdu http://operacjasolnygrod.pl

Wpisowe:

Klasa WYCZYN: 400 zł

Klasa EXTREME: 400 zł

* Operacja Solny Gród jest rajdem charytatywnym (cały z niej zysk zasili konto Fundacji Auxilium), dlatego wpisowe zostało ustalone w wysokości 400 zł dla każdej z klas. Osoby, które chciałby zasilić konto bocheńskiej Fundacji mogą wpłacać również większe kwoty.

Więcej informacji na stronie organizatora. http://operacjasolnygrod.pl

Tekst i Foto: D.Polak /bushtaxi.pl

 

 

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates free.